Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanı yaşandı

            Ülkemiz ve milletimiz için önemli günlerden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılı tüm Türkiye’ de olduğu gibi kurumumuzda da coşkuyla kutlandı.

            Kurumumuzda kalmakta olan Suça Sürüklenen Çocuklara yönelik gerçekleştirilen etkinlik Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kurum öğretmeni Atatürk’ ün hayatı ve Cumhuriyetçilik İlkesi üzerine konferans verdi. Konferans sonrası Atatürk’ ün hayatını anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Etkinlik kurumda açılmış olan Uygulamalı Tiyatro Kursunda yer alan çocukların kısa skeçlerinden oluşan oyunların gösterimi ve Halk Oyunları Kursunda yer alan çocukların halk oyunları gösterimiyle devam etti.  Gösterilerden sonra söz alan Kurum Müdürü Aysun GÜNER, eğitimevimizde bulunan suça sürüklenen çocuklara yeniden doğru davranış, tutum ve alışkanlıkları benimsetmek, onların yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak için her zaman Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda hareket ettiklerini belirtti.

  Etkinlik kurumda açılan kurslarda başarı göstererek belge almaya hak kazanan çocuklara belgelerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sonlandı.

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr