Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bir dizi etkinlik ile kutlandı

     Tüm yurtta olduğu gibi kurumumuzda da büyük bir coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl dönümü vesilesiyle kurumumuzda kalan çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenlendi.

     Bu kapsamda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Çocuk Eğitimevi işbirliğiyle yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı (ÇOGEP) “Her Zaman Her Yerde” projesiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 24 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Boğazına gezi düzenlendi. İstanbul’ da yaşayıp da boğazı görme imkanı bulamayan kişilere yönelik Üsküdar Belediyesi tarafından İstanbul halkına tahsis edilmiş olan Valide Sultan Gemisine konuk olunarak Boğaz Turu gezisine katılındı. İstanbul Boğazını gezmenin yanında İstanbul’ un tarihi hakkında bilgi sahibi olan çocukların oldukça memnun oldukları görüldü. Kendilerine bu imkanları sağlayan yetkililere teşekkürlerini sunan çocuklarla çekilen anı fotoğraflarının ardından etkinlik sonlandı.

     Kurumumuz konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Cumhuriyeti ilanı üzerine konferans verildi. Konferans sonrasında kurumumuzda açılmış olan Futbol Kursu, Cam Süs Eşya Yapımı, Uygulamalı Tiyatro, Saç ve Sakal Kesim Kurslarında başarı göstererek belge almaya hak kazanan çocuklara belge takdimiyle devam etti.  

     Etkinlik kurumumuzda açılmış Aşçı Çırağı Kursuna katılmış çocukların günün anlam ve önemine binaen arkadaşları için yapmış oldukları pastaların ikramıyla sonlandı.

   

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr