Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  İstanbul Çocuk Eğitimevinde Sosyal Market ve Aşçılık kursu için Mutfak açılışı yapıldı

     Eğitimevimizde bulunan hükümlülerin yeniden sosyalleşmelerini teşvik etmek, doğru davranış, tutum ve alışkanlıkları benimsetmek, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak, kurum hayatını normal hayata yakınlaştırmak, verimli üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını sağlamak gibi hedefler ile çeşitli alanlarda eğitimler düzenlenmektedir.

     Bu kapsamda Aşçılar Derneği ve Suadiye Sahil Lions Kulübü ile  yürütülen işbirliği neticesinde kurumumuzda açılacak olan Aşçılık ve Pastacılık Kursu için profesyonel anlamda hazırlanmış mutfak ile kurumumuzda ihtiyaç sahibi çocuklara eşya temini yapabilmek için Mühürdar Lions Kulübünün katkılarıyla Sosyal Market açılışı yapıldı. Açılış başta İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz Murat GÖKŞEN olmak üzere İnfaz Hakimi Seval KARATAŞ, Ceza İnfaz Kurumu Savcıları  Atalay AYGEÇ  ve İdris AKSOY, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim AŞÇI, Jandarma Bölük Komutanı Fatih DOĞAN, İSMEK Bölge KoordinatörüAyhan KEÇE, İstanbul Anadolu Yakası Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşti. Açılışta söz alan kurum müdürümüz Aysun GÜNER “Son zamanlarda ülkemizde gastronimi alanının önemi giderek artmaktadır. Bu nedenle biz de kurumumuzda çocuklarımızın bu alanda profesyonel anlamda eğitim alabilmesi için Aşçılık ve Pastacılık Kursu açmaya karar verdik. Kursumuzun açılabilmesi için gerekli olan ocakların, fırınların ve diğer mutfak malzemeleri ile kurumumuzda ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtımı yapılmak üzere açılan  Sosyal Marketimize ayakkabı, kılık kıyafet ve temizlik malzemeleri konusunda desteklerini esirgemeyen siz değerli sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

     Aşçılık ve Pastacılık Kursu için düzenlenmiş mutfak ile Sosyal Market açılışı için  kesilen kurdeleler sonrasında açılış tamamlandı.

   

   

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr