Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  İstanbul Çocuk Eğitimevinde Deprem ve Acil Durum Eğitimi yapıldı
  16.01.2020

     İstanbul Çocuk Eğitimevi ile İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği neticesinde depremle ilgili bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Öncelikli olarak 16.01.2020 tarihinde İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli Orhan URTAÇ tarafından depremle ilgili kurumumuzda konferans düzenlendi.

     AFAD’ ta görev yapan Orhan URTAÇ vermiş oldukları konferansların ve eğitimlerin , depremle ilgili bireylerde farkındalığı artırarak, insanların depremden en az zararla kurtulmasının amaçlandığını söyledi. Çocukların depremle ilgili merak ettikleri soruların cevaplandırılmasıyla konferans sonlandı.

     İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile yürütülen deprem eğitimi kurumumuzda kalmakta olan Suça Sürüklenen Çocukların İstanbul Yeşilköy Afet Eğitim Merkezi’ nde bulunan similasyon eğitimine katılmasıyla devam etti. 21.01.2020, 23.01.2020 ve 28.01.2020 tarihlerinde kurumumuzda kalmakta olan toplam doksan suça sürüklenen çocuğun dış etkinlik olarak eğitim merkezinde deprem eğitimine katılımları sağlandı.

     Katılım sağlayan bütün çocuklar olası bir depremde nasıl davranmalarını gerektiğini, insanlara nasıl ilk yardımda bulunabileceklerini öğrenerek eğitimlerini tamamladılar. Çocuklar kendilerine bu imkanları sağlayan yetkililere teşekkürlerini sunarak eğitim tamamlanmış oldu.

   

   

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr