Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  İstanbul Çocuk Eğitimevinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Yıl Sonu etkinlikleriyle coşkuyla kutlandı

       İstanbul Çocuk Eğitimevinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yıl içerisinde gerçekleştirilen eğitim-iyileştirme faaliyetleri çerçevesinde yıl sonu etkinlikleri gerçekleştirildi.

       İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz Hacı Murat GÖKŞEN, İnfaz Hakimi Seval KARATAŞ, Ceza İnfaz Kurumu Savcıları Atalay AYGEÇ ve İdris AKSOY, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Metin ŞİMŞEK ve Ziya BUĞDAY, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim AŞÇI, Jandarma Bölük Komutanı Fatih DOĞAN, İSMEK Bölge Koordinatörü Ayhan KEÇE, İstanbul Anadolu Yakası Ceza İnfaz Kurumları Müdürlerinin ve kuruma destekte bulunun sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

      Kurum Müdürü Aysun GÜNER göstermiş oldukları ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini sunarken, günün anlam ve önemine binaen konuşmasını gerçekleştirdi.

      Kurum tanıtım sunumunun ardından etkinlik, Bağlama kursuna katılan çocukların kurs hocası ile birlikte gerçekleştirdikleri müzik dinletisiyle devam etti. Hikaye okuyuculuğu atölyesine katılan bir öğrenci “Samuray” adlı hikayesini dinleyecilere aktardı. Halk Oyunları kursu öğrencilerinin Artvin Yöresi Halk Oyunları gösterisi ile etkinlik devam etti. Ardından Giyim Üretim Teknolojisi alanında açılan “Erkek Üst Giysileri Dikimi”, “Erkek Pantolon Dikimi” ve “Erkek Gömlek Dikimi” kurslarına katılan çocuklar kendi diktikleri ürünleriyle defile gerçekleştirdi. Uygulamalı Tiyatro kursuna katılan çocukların “Kılıbık Erkekler” isimli tiyatro gösterimi büyük ilgi topladı.

      Kurum Müdürü Aysun GÜNER kurslarda göstermiş oldukları özverili ve başarılı çalışmalardan dolayı kurs öğretmenlerimize teşekkür belgesi, kurumumuzda yapmış oldukları çalışmalardan dolayı sivil toplum kuruluşlarına plaket takdim etti. Ardından, “Fotoğrafçılık” ve “Cam Süs Eşya Yapımı” kurslarında çocukların yaptıkları ürünlerin sergilendiği sergi alanı konuklarla birlikte gezilerek etkinlik sonlandı.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr