Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Doğan CÜCELOĞLU İstanbul Çocuk Eğitimevini ziyaret etti

            Türkiye’nin önde gelen psikologlarından Doğan CÜCELOĞLU, "İletişim, İlişki ve Yaşam Üzerine Bir Sohbet" konulu söyleşi gerçekleştirmek üzere İstanbul Çocuk Eğitimevini ziyaret etti.

        Sn. Doğan CÜCELOĞLU İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra ABD, İllinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji alanında doktorasını yaptı. Türkiye’de Hacettepe ve Boğaziçi Üniversitesinde görev yaptı. ABD Kaliforniya Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulundu. İngilizce ve Türkçe olarak birçok sayıda makaleye imza attı. Çok sayıda kişisel gelişim kitapları yayımlandı. 1996 yılından bu yana Türkiye’ de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana babalara ve iş adamlarına yönelik seminerlere, konferanslara ve atölye çalışmalarına katılan Türkiye’ de Psikoloji alanında ün yapmış Sn. Cüceloğlu’nun eğitimevini ziyaret etmesinden çocukların oldukça memnun olduğu görüldü. On bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olarak dünyaya geldiğini ve küçük yaşta annesini kaybettiğini bu nedenle hayatta her zaman güçlü durmaya çalıştığını belirten Cüceloğlu, azim ve gayrette her türlü sorunun üstesinden gelinebileceğini üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Böyle bir ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirten Cüceloğlu çocuklarla gerçekleştirdiği soru cevap kısmıyla söyleşisini tamamladı.

          Söyleşi sonrası söz alan Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Atalay AYGEÇ “ Eğitimevimizde bulunan hükümlülerin yeniden sosyalleşmelerini teşvik etmek, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak, verimli üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını sağlamak gibi hedeflerimize ulaşmada, kurumumuza yapmış olduğunuz ziyaret bizim için oldukça önemlidir. Sizin gibi değerli bir insanı aramızda görmek bizi oldukça memnun etmiştir." diyerek teşekkürlerini iletti.

          Cumhuriyet Savcısı Atalay AYGEÇ’in psikolog yazar Doğan CÜCELOĞLU’ na ziyareti için teşekkür plaketini sunması ve çocuklarla çekilen anı fotoğrafının ardından etkinlik sonlandı.

   

   

   

   

   

  Adres

  İnkılap Mah. Küçüksu Cad. Hekimbaşı Mevkii No:263 Ümraniye/İSTANBUL

  Telefon

  Tel:0216 630 62 13

  Faks :0216 630 62 11

  E-Posta

  istanbul.cegtisaretadalet.gov.tr